Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları” başladı.

 

Üniversitemiz Kapalı Spor Salonu’nda yapılan açılış töreninde konuşan Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Şube Müdürü ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Battal Yılmaz, federasyonun geçtiğimiz yıl 28 bin lisanslı sporcuya 81 il merkezinde 55 branşta 200’ün üzerinde organizasyon gerçekleştirdiğini söyledi.

 

Sporun sevgi, barış ve kardeşliği anlatan ortak bir dil olduğunu söyleyen Yılmaz, “10 Aralık dünya insan hakları gününde insanın en temel hakkı olan yaşam hakkına karşı düzenlenen haince ve alçakça saldırıyı Türk Gençliği, spor camiası ve spor bilimi temsilcileri olarak nefretle kınamaktayız” dedi.


Açılış törenine Üniversitesimiz Rektörü İbrahim Taş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Raif ZİLELİ ve Sağlık, Kültür ve Spor DAi,re Başkanı FAruk URAL, sporcular ve öğrenciler katıldı.

 
Üniversitesimiz ev sahipliğini yaptığı 4 gün sürecek müsabakalara, Dokuz Eylül Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Erkek Basketbol takımları katılacak.