Üniversitemizin Bilecik Belediyesi ile imzaladığı protokolle, Gülümbe Kampüsü içerisine Belediye tarafından ikinci bir sosyal tesis yapılmasına karar verildi. Ahşap ve tek katlı olacak yeni tesisin protokolü, Bilecik Belediye Başkanlığı makamında Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş ve Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından imzalandı. Protokole göre, üniversite yemekhanesinin yanında bulunan park alanına yapılacak olan yeni tesis Belediye tarafından işletilecek. Öğrencilerin ve üniversite personelinin sosyal alan ihtiyacına karşılık verecek olan yeni tesiste çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirilecek. Bilecik Belediyesi kampüs içine daha önce kurduğu öğrenci otağında olduğu gibi yeni tesiste de ücretsiz çay ve çorba ikramı yapacak.

 

İmzaların atılmasının ardından açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, üniversitenin ve şehrimizde misafir olan öğrencilerin kendileri için önemine vurgu yaptı. Gençlerin güçlerine güç, enerjilerine enerji kattığını ifade eden Yağcı, “Bilecik Belediye Başkanlığı olarak Rektörlüğümüzle işbirliği içerisindeyiz. Kampüs alanı içerisinde geçtiğimiz yıllarda başlattığımız otağ uygulamasıyla öğrencilerimize bir nebze de olsa sosyal destek sağlama gayreti içerisindeyiz. Önceki otağımız çadır şeklinde idi. Bu otağımız ise ahşap olacak. Bu otağımızda da daha önce olduğu gibi öğrencilerimize ücretsiz çay ve çorba ikramlarını sürdüreceğiz. Dönem bittikten sonra Rektörlüğümüz ile iletişim içinde olarak, çadır otağımızı da yeni bir düzenleme ile yeni ahşap görünüme kavuşturmayı planlıyoruz. Ben, bizlerin üniversite yerleşkesinde böyle güzel bir çalışma yapmamıza ve öğrencilerimizle tekrar buluşmamıza imkan verdikleri için değerli Rektörümüze teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ise yaptığı açıklamada, Bilecik Belediyesi tarafından üniversite yerleşkesinde öğrenciler yararına gerçekleştirilecek çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür eden Taş, “Biliyorsunuz Belediyemizle daha önce de protokol ve işbirliği çalışmalarımız olmuştu. Bugün bu protokol ve işbirliğine bir yenisini ekliyoruz. İnşallah bu protokol hem Üniversitemize, hem Belediyemize, hem de öğrencilerimize güzel bir hizmet olur. Öğrencilerimizin yararına olan bu protokol, onların daha güzel ve verimli ortamlarda zaman geçirmelerine olanak sağlamayı amaçlamaktadır. Bu, belediyemizin kampüsümüze yapacağı ikinci tesis olacak. Bundan da şunu anlıyoruz ki Belediye Başkanımız üniversitemizden memnun. Bizler de üniversite olarak her zaman şehrimizin ve Belediyemizin yanındayız. Gereken katkıyı sunmaya çalışıyoruz. Belediyemizin de çalışmalarıyla bize katkı sunması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Uygulamanın şehrimiz ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.