Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Maliye Kulübünün davetlisi olarak geldiği Üniversitemizde öğrencilere girişimcilik konulu bir konferans verdi. 8 Mart 2017 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde gerçekleşen konferansa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da katıldı.

 

Öğrenci ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa kendi yaşam öyküsünü anlatarak başlayan Kemal Şahin, iş hayatında başarılı olmak için yapılması gerekenleri dinleyicilerle paylaştı. Başarı ve başarısızlığın asla tesadüf olmadığını vurgulayan Şahin, bir işe başlarken mutlaka o işin sonunu düşünmek gerektiğini söyledi. Başarılı bir yönetici olmak için öncelikle iyi iletişim kabiliyetine sahip olunması gerektiğinin altını çizen Şahin, “İletişim karşıdakini dinlemektir, onu anlamaktır. İyi bir lider, çalışma arkadaşlarını iyi tanır ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için çalışır. Vicdanlı insanlar olun. Egonuza yenilmeyin. Sadece vicdanlı yöneticiler topluma faydalı olur.” dedi.

 

Kemal Şahin, iki saate yakın süren ve ilgiyle dinlenen konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve Instagram hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Şahin, konferans sonunda salonu dolduranlarla birlikte selfie çekti. Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Üniversitemizin davetini kırmayarak Bilecik’e gelen Şahin’e üzerinde Osmanlı İmparatorluğu arması bulunan bir tablo hediye etti.