Sağlık Yüksekokulumuz, Üniversitemizin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri için “Türk Milli Eğitim Sisteminde Teftiş ve Maarif Müfettişliği” konulu söyleşi düzenledi. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Gözen’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşi, 7 Mart 2017 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler konferans salonunda gerçekleşti.

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Cihad Şentürk, 10. Yıl etkinlikleri kapsamında çocuk gelişimi ve eğitimi alanında görev yapan önemli isimleri okulumuza davet ederek, öğrencilerimizin bu kişilerden istifade etmelerini amaçladıklarını ve önümüzdeki günlerde değerli katılımcılarla etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide konuşan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Gözen, teftiş ve denetimin örgütlerin amaçlarını gerçekleştirmesini sağlamak için gerekli bir sistem olduğunu ifade etti. Gözen konuşmasında öğrencilere Türk milli eğitim sisteminde teftiş, maarif müfettişliği, milli eğitim merkez ve taşra teşkilatı ve eğitim yönetimi konularında bilgi verdi. Söyleşinin sonunda öğrenciler merak ettikleri konuları Ramazan Gözen’e sorarak bilgi edinme fırsatı yakaladılar.