Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, 2017 yılının 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının Bilecik ili ve bölgesinde yılın ilk üç ayında yaptıkları işlerin değerlendirildiği ve yılın geri kalanında yapılacak işlerin konuşulduğu toplantı, İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

 

Toplantının ilk sunumunu gerçekleştiren Rektör Taş, 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan 2.416 kişi kapasiteli açık spor tesisi tribün inşaatı, 2.500 m2’lik laboratuvar binası, 25.000m2’lik derslik, ofis ve Ar-Ge laboratuvarları inşaatı ile 2.500m2’lik Merkezi Araştırma Laboratuvarı Altyapı Geliştirme Projesi hakkında bilgi verdi. Rektör Taş şöyle konuştu:

 

“2017 yılı projeleri çerçevesinde ilk olarak açık spor tesisi-tribün inşaatımız gerçekleşecek. Bunun bütçe bedeli yaklaşık olarak 3 milyon liradır. TOBB’un hibesi ile 2.500 metrekarelik alanda gerçekleştireceğimiz laboratuvar binası projemiz var. 25 000 metrekarelik derslik ve Ar-Ge laboratuvar inşaatı için 21 milyon liralık bütçemiz var. Bunların dışında 2.500 metrekarelik altyapı geliştirme projemiz var. Açık spor tesisi-tribün yapım projesi çerçevesinde 2416 kişilik tribün inşaatı çalışmaları devam ediyor. Bütçesi 2017 yatırım programında bulunuyor. TOBB’un hibesi ile 2500 metrekarelik alanda gerçekleştireceğimiz laboratuvar projesinin ihalesini 23 Mart’ta gerçekleştirdik. İhale sonucunda yer teslimi yapılarak inşaat aşamasına geçilmesi planlanıyor. H Blok projesinde son aşamaya gelindi. Yapılan bina da akademik kullanıcılar ile koordineli şekilde devam etmektedir. Bu kompleks; ofis, derslik ve Ar-Ge laboratuvarı olarak hizmet verecek ve ihtisaslaşma merkezi olarak kullanılacaktır. Yani burası Ar-Ge merkezi olacaktır. Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın Geliştirilmesi Projesi’nde bina ve makine teçhizat bütçesi oluşturulmuştur. Şu aşamada mimarı çalışmalar yürütülmektedir.”