Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu yıl sonu sergisinin açılışı Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un katıldığı törenle gerçekleşti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Fatoş Karaca Beler, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün imzaladığı protokol kapsamında 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda faaliyete başlayan okullarında 2 sınıfta toplam 2 öğretmen ve 24 öğrenci ile eğitime devam ettiklerini söyledi. Okullarının yalnızca üniversite personeline değil tüm Bilecik halkına hizmet verdiğini hatırlatan Beler, açıldıkları günden itibaren kendilerine desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’a, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a ve okullarına çocuk parkı kazandıran Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından minik öğrencilerin hazırladığı birbirinden renkli gösteriler ilgiyle izlendi. Törenin sonunda Rektör Taş, Başkan Yağcı, Vali Yardımcısı Özgün ve Milli Eğitim Müdürü Durmuş yıl sonu sergisinin kurdelesini kesti ve öğrencilerin hazırladıkları çalışmalardan oluşan sergiyi büyük bir ilgiyle gezdi.