18 Nisan tarihinde, başlama vuruşunu Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’ın yaptığı Ziraat Fakültesi - Gölpazarı Meslek Yüksekokulu maçıyla başlayan 2017 Bahar Spor Müsabakaları, 4 Mayıs tarihinde Mühendislik ile Fen Edebiyat fakülteleri arasında oynanan basketbol erkekler final maçı ile sone erdi. Fen Edebiyat Fakültesinin 52-46’lık üstünlüğüyle sona eren maçın ardından takımlara madalya ve kupaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş ile Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Raif Zileli tarafından verildi. Programda, üniversitemizin bahar dönemi etkinliklerine katkı sağlayan; Folklor, Evrensel Müzik, Tiyatro ve Sahne Sanatları, Hemşirelik ve Sağlık, Satranç ve Fotoğrafçılık kulüpleri ile müsabakaları yöneten Türkiye Basketbol Federasyonu hakemlerine teşekkür belgesi takdim edildi. Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) tarafından organize edilen ve 16 gün boyunca birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan 2017 Bahar Spor Müsabakaları sonunda yapılan açıklamada; “2017 Bahar Spor Müsabakalarımız neticelenmiş olup, müsabakalar boyunca ter döken sporcularımıza, hocalarımıza, hakem ve antrenörlerimize, seyircilerimize ve emeği geçen tüm personel ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerine yer verildi.

 

2017 Bahar Spor Müsabakaları’nda dereceye giren takım ve sporcular:

 

Personel Halı Saha Futbol Şampiyonası: 1’inci Yapı Spor, 2’nci Ötüken İ.Y., 3’üncü Osmaneli MYO

 

Öğrenci Halı Saha Futbol Şampiyonası: 1’inci Bilecik MYO, 2’nci İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 3’üncü Bozüyük MYO

 

Bayanlar Voleybol Şampiyonası: 1’inci Mühendislik Fakültesi, 2’nci Pazaryeri MYO, 3’üncü Sağlık Hizmetleri MYO

 

Erkekler Voleybol Şampiyonası: 1’inci Mühendislik Fakültesi, 2’nci Fen Edebiyat Fakültesi, 3’üncü Söğüt MYO

 

Erkekler Basketbol Şampiyonası: 1’inci Fen Edebiyat Fakültesi, 2’nci Mühendislik Fakültesi, 3’üncü Gölpazarı MYO

 

Satranç Turnuvası Erkekler Kategorisi: 1’nci Cumhur Babaoğlu (İş Sağlığı ve Güvenliği Koor. Personeli), 2’nci Halil İbrahim Karabulut (Mühendislik Fakültesi Öğrencisi), 3’üncü Kemal Yorulmaz (Mühendislik Fakültesi Öğrencisi)

 

Satranç Turnuvası Bayanlar Kategorisi: 1’inci Kübra Buğan (Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencisi), 2’nci Gizem Ilgar (Mühendislik Fakültesi Öğrencisi) 3’üncü Ayşe Yenigün (Sağlık Hizmetleri MYO Öğrencisi)