Uzun bir aranın ardından bu yıl yeniden yapılmasına karar verilen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bahar Şenlikleri, 2-5 Mayıs tarihleri arasında coşkuyla gerçekleşti. 4 gün süren organizasyon boyunca binlerce öğrenci farklı etkinliklere katılarak gönüllerince eğlenme fırsatı yakaladı. Gerçekleştirilen gösteriler, yarışmalar ve sahne performanslarının yanında, tanınmış sanatçıların konserleriyle de renklenen şenliklere; Karadeniz müziğinin sevilen ismi Resul Dindar, Türk pop müziğinin son dönem öne çıkan sanatçılarından Buray, tanınmış DJ Suat Ateşdağlı ve rock müziğin başarılı temsilcisi Kolpa’nın performansları damga vurdu. Gerek öğrenciler ve üniversite personelinin gerekse Bilecik halkının yoğun ilgi gösterdiği konserler, 4 gün boyunca kampüsümüze ve Bilecik’e neşe kattı.  

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş da şenliklere bizzat katılanlar arasındaydı. Her akşam konserlerin sonunda sahneye çıkarak öğrencilerini selamlayan Rektör Taş, son gün yaptığı konuşmada, öğrencilerin başarılı eğitim performanslarını sürdürmeleri durumunda bahar şenliklerinin gelecek yıl da yapılacağının müjdesini verdi.

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından organize edilen 2017 Bahar Şenlikleri’nde;  Evrensel Müzik Kulübü THM ekibi, TSM ekibi, Rock Ekibi, Pop Ekibi ve Grup Sidem Ekibi, Grup Tardis adına Gökhan Karataş (Yön. Bilişim Sis. Bölümü öğrencisi)
Arş. Gör. Yusuf Görgün, Grup Karmakarışık adına Semih Yüksel (İktisat Bölümü öğrencisi)
Folklor Kulübü (Halkoyunları ekibi, Kafkas Dansları Ekibi) ile Tiyatro ve Sahne Sanatları Kulübü öğrencileri birbirinden renkli gösterileri ve sahne performanslarıyla şenliğimize renk kattı. 

 

2017 Bahar Şenlikleri'Nin videolarını youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/bilecikseyhedebaliuniversitesi