Söğüt Meslek Yüksekokulu kampüs alanına inşa edilecek atölye binasının temeli 24 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen törenle atıldı. Söğüt Yükseköğrenimi Geliştirme Güçlendirme ve Yardımlaşma Derneği girişimleri sonucunda yapımına başlanan bina, 250m2 alan üzerine 2 katlı inşa edilecek ve içerisinde atölyeler yer alacak. Üstün İnşaat tarafından yapılacak olan binanın yaz aylarında tamamlanması ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi’ne yetişmesi hedefleniyor.

 

Söğüt Müftüsü Mehmet Ali Bal’ın dua okuması ve kurban kesilmesinin ardından gerçekleşen temel atma töreninde, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay harç dökme butonuna birlikte basarak binanın ilk harcını döktüler.

 

Söğüt MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tolga Torun, içinde 8 atölye ve 2 hoca odasının yer alacağı binanın eğitim çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Torun, projenin hayata geçmesindeki emekleri nedeniyle Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay’a, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu’ya, Söğüt eşrafından Haşim Heybetoğlu ve Nizamettin Sakarya’ya ve Söğüt Yükseköğrenimi Geliştirme Güçlendirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Kaya’ya teşekkür etti.