Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak verilen iftar yemeği bu yıl 15 Haziran 2017 tarihinde üniversite yemekhanesinde gerçekleşti. İftar yemeğine üniversitemiz akademik ve idari personeli ile ailelerinin yanı sıra il protokolünden geniş katılım gerçekleşti.

 

İftar yemeğinde davetlilere hitaben kısa bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Ramazan ayının bereket, fazilet ve hayır ayı olduğunu söyledi ve “Ramazan iyiliklerin, güzelliklerin ve hayırlı davranışların doruk yaptığı mübarek bir aydır. Rabbim inşallah bu ayın erdeminden, hayır ve hasenatından bizleri de mahrum etmesin. Bu vesileyle bu ayda yapmış olduğumuz ibadetleri, tuttuğumuz ve tutacağımız oruçları yüce katında inşallah kabul eylesin. Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, hepinize hayırlı iftarlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine Vali Süleyman Elban, 2.Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hacı Mehmet İnce, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler, Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Cihan Darcan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.