Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş 2017 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılarak Üniversitemizin 2017 yılı ikinci dönem yatırım planlamaları hakkında ilimiz ve bölgemiz yöneticilerine bilgi verdi. Kurumlar arası koordinasyon gerektiren konuların görüşüldüğü toplantı Bilecik İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşirken, toplantıya Vali Tahir Büyükakın başkanlık yaptı.

 

Rektör Taş sunumuna Gülümbe Kampüsü içinde inşa edilen laboratuvarla ilgili bilgi vererek başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) hibesiyle üniversitemize kazandırılacak olan Mühendislik Fakültesi Laboratuvarı için yer tesliminin 28 Nisan’da yapıldığını belirten Rektör Taş, yapım işinin devam ettiğini, binanın tamamlanmasının ardından Mühendislik Fakültesi Makine ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerinin laboratuvarlarının burada hizmet vereceğini ifade etti.

 

Sunumuna futbol sahası tribün yapım işiyle ilgili bilgi vererek devam eden Rektör Taş, tribün inşaatı ihalesinin tamamlandığını ve ihale sonrası prosedürlerin uygulandığını söyledi. Yapılacak tribünün 2500 kişi kapasiteli olacağını belirten Rektör Taş, proje dahilinde sporcu soyunma odaları ve stat ışıklandırması da yapılacağını belirtti.

 

Bu yıl gerçekleştirmeyi planladıkları bir diğer projenin de yeni fakülte binası olduğunu söyleyen Rektör Taş, Fen Bilimleri alanında eğitim veren fakültelerin taşınacağı ve H Blok adını alacak yeni bina için proje hazırlıklarının sürdüğünü, binanın ihalesinin bir aksilik yaşanmaması durumunda Eylül yapılacağını ifade etti.

 

Sunumunun sonunda Üniversitemizin Merkezi Araştırma Laboratuvarı projesiyle ilgili bilgi veren Rektör Taş, proje çalışmaları devam eden laboratuvarın H Blok’la beraber Eylül ayında ihale edilmesini planladıklarını söyledi ve her iki projenin inşaatının Ekim ayında başlamasını planladıklarını ifade etti.