Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Maliye Yüksek Lisans Programı ilk mezununu verdi. Yrd. Doç. Dr. Yasin Acar danışmanlığında hazırlanan “Vergi Denetiminde Etkinlik: Şırnak İli Örneği” konulu tezini başarıyla savunan yüksek lisans öğrencisi Deniz İştekal, ‘Maliye Bilim Uzmanı’ unvanına layık görüldü. İİBF toplantı salonunda düzenlenen yüksek lisans tez savunmasına jüri başkanı olarak Prof. Dr. Selami Sezgin, Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet AK ve tez danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yasin Acar katıldı.  

Maliye Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yasin Acar, Deniz İştekal’ın mezun ettiği ilk yüksek lisans öğrencisi olduğunu belirterek, “Ben öğrencimle çalışmaktan büyük keyif aldım. Hazırlanan tez hem bölgeye hem de ülkemize ve maliye bilimine önemli katkılar sağlayacaktır. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Maliye Bölümünün lisans düzeyindeki başarılarını lisans üstü düzeyde de sürdüreceğine inancımız tamdır” açıklamasında bulundu.

Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ak ise; “6 yıllık geçmişi olan Maliye Bölümümüzün ilk lisans mezunlarından olan Deniz İştekal’ın yüksek lisans düzeyinde de ilk mezunumuz olması, Üniversitemiz ve Bölümümüz adına bizleri son derece duygulandırmış ve onurlandırmıştır. Bu vesile ile öğrencimiz Maliye Bilim Uzmanı Deniz İştekal’ı ve tez danışmanı Yrd. Doç. Dr. Yasin Acar’ı da başarı ve katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu başarıların devam edeceği inancıyla Maliye Bölümümüz lisans ve lisansüstü düzeylerde eğitim ve öğretimini sürdürecek, Üniversitemize ve ülkemize katkı sunmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.