Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne 2017-2018 akademik yılında kayıt yaptıran İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencileri için “Oryantasyon Programı” düzenlendi. Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve iki gün süren program kapsamında, Üniversitemiz bünyesinde bulunan Kütüphane, Yemekhane, Sağlık, Kültür ve Spor hizmetleri ile kampüs yerleşkesi hakkında öğrencilere bilgi verildi.

 

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Okt. Kadir Berk oryantasyon programının genel bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmaya, İngilizce hazırlık eğitimi alma kararı alan öğrencileri tebrik ederek başladı. Hazırlık öğrencilerinin üniversitenin ilk yılında hem İngilizce öğreneceklerini hem de şehre ve okula alışacaklarını ifade eden Berk, böylece bir yılın ardından öğrencilerin lisans eğitimlerine çok daha hazır olarak başlayacaklarını ifade etti.

 

Öğrencilerin hazırlık sınıfıyla birlikte İngilizce konusunda çok yol kat edeceklerini belirten Berk, bu eğitimin hem üniversite hayatlarında hem de sonrasında kendilerine büyük katkı sağlayacağını, ileride akademik kariyer yapmak isteyenlerin ya da Erasmus+, Mevlana gibi öğrenci değişim programlarından faydalanmak isteyenlerin işlerini büyük ölçüde kolaylaştıracağının altını çizdi.

 

Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen oryantasyon programı, öğrencilerin hem Bilecik’i hem de birbirlerini daha iyi tanımaları amacıyla düzenlenen Perşembe günü gerçekleşen Pelitözü Gölpark gezisi ile devam etti. Programın son günü olan Cuma günü ise öğrencilerin İngilizce düzeylerinin belirlendiği seviye tespit sınavı gerçekleştirildi.