Bilecik Belediyesi tarafından Üniversitemize kazandırılan Öğrenci Otağı’nın açılışı 11 Ekim 2017 Çarşamba günü gerçekleşti. Gülümbe Kampüsü’nde merkez yemekhanenin yanında bulunan alana inşa edilen ahşap otağın açılışını Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, YÖK Üyesi Prof. Dr. Hayati Develi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mefail Ateş birlikte yaptılar. Öğrencilere ücretsiz sıcak içecek servisinin yapılacağı otağ, yıl boyunca hizmet verecek.

 

Otağın açılışında konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, hem Bilecik’in hem de üniversitemizin geçmişe nazaran çok daha iyi seviyede olduğunu belirtti ve “Yarın daha iyi olmak için bizlere lazım olan şey birbirimizi daha çok sevmek, birlik ve beraberlik içinde olmaktır.” dedi. Yağcı, üniversite yerleşkesine kazandırdıkları otağın tüm üniversite camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ise Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın üniversitenin kuruluşundan bu yana her aşamasında emeği olduğunu belirterek; “Sayın Yağcı'nın Bilecik'teki hizmet başlangıcı, üniversitemizin kuruluşundan önce. Başkanımızın şu ana kadar Bilecik’e olduğu kadar Üniversitemize de büyük emeği vardır. Ben bu katkıları dolayısıyla kendilerine teşekkürlerimi sunuyor ve bundan sonra da katkılarıyla yanımızda olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Açılışın ardından, Üniversitemiz Rektörlük ve Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezi binalarının arasında kalan alana kurulan sahnede, sevilen rock müzik grubu Yüksek Sadakat tarafından konser verildi. Bilecik Belediyesi’nin organize ettiği konseri öğrenciler büyük bir keyifle izledi.