Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, 07-08 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlediği ‘Fen ve Mühendislik Bilimlerinde Uygulamalı Ar-Ge Projeleri Hazırlama Eğitimi’ (FEMPE) ile alanında uzman akademisyenlerle Ar-Ge kültürü ve proje yönetimi konusunda bilgi edinmek isteyen katılımcıları bir araya getirdi. Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’ın başkanlığında ve Yrd. Doç. Dr. Miraç Alaf’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen eğitimden 30’a yakın araştırmacı yararlandı.

Temel ve uygulamalı bilimlerde bilimsel araştırma projelerinin artırılması ve yaygınlaştırılması için düzenlenen program kapsamında; bilgi, bilim, bilimsel araştırma, hipotez, araştırmacının özellikleri, araştırma projelerinde özgündeğer, yöntem, yapılabilirlik, yaygın etki ve bilimsel araştırma projeleri ile ilgili temel kavramlar anlatıldı. Aynı zamanda uygulamalı olan eğitimde, katılımcılardan oluşturulan gruplar tarafından hazırlanan taslak projeler eğitmenler tarafından değerlendirildi.

Eğitmen Koordinatörlüğünü Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın üstlendiği eğitimde; Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Keskin, Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel, Bursa Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nalan Adaşoğlu ve Dumlupınar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu eğitmen olarak katılımcılarla çok değerli bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilirken, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş tarafından eğitimde yer alan akademisyenlere teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi. Ayrıca eğitim sonunda “ABD’de Pet Şişeyi Yasaklatan Türk Profesör” olarak tanınan Prof. Dr. Hamdi Temel, “Susuz Aşk Yaşanmaz” adlı son kitabını etkinlik düzenleme kurulu adına Yrd. Doç. Dr. Miraç Alaf’a hediye etti.