Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kızılay Kulübü’nün Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlediği kan bağış kampanyasında 5 günde 750 ünite kan toplandı.

 

Üniversitemizin etkin kulüplerinden Kızılay Kulübü’nün 9-13 Ekim tarihleri arasında Gülümbe Kampüsü’nde düzenlediği kampanyada rekor sayıda kan bağışı gerçekleşti. “Bağışlanan Her Kan, Kurtarılan 3 Can” sloganıyla düzenlenen bağış kampanyasında, çoğunluğu öğrenciler tarafından bağışlanan 750 ünite kan toplandı.

 

Kampanyaya gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren Kızılay Kulübü Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Muhammet Okur, bir ünite kandan 3 kan ürünü elde edildiği düşünüldüğünde yapılan bağışların öneminin daha da ortaya çıktığını belirtti. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu hatırlatan Okur, “Öğrencilerimizin kampanyaya verdiği yoğun destek bizleri gururlandırmıştır. Kampanyanın hayata geçmesindeki katkıları için başta Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş’a, Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkan Selami Çınar’a, değerli hocalarımıza ve bizlere vermiş olduğu destekten ötürü öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.