Bilecik’in köklü sanayi kuruluşlarından Doğuş Suni Deri Kösele Fabrikasının Yönetim Temsilcisi ve Üretim Sorumlusu Doç. Dr. Nergül Taylan, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Prof. Dr. Harun Mindivan’ın Mühendislikte Kariyer Planlama dersi kapsamında öğrencilerle buluşan Taylan, eğitim ve üretimde kalite sistemleri hakkında çok değerli bilgileri öğrencilerle paylaştı.

 

Konuşmasına İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünde geçen akademik hayatından bahsederek başlayan Taylan, eğitim ve üretimde kalite sistemleri, eğitimde akreditasyon süreçleri, laboratuvarda akreditasyon süreçleri, CV hazırlama ve iş görüşmelerinde dikkat edilmesi gerekenler üzerine detaylı bilgiler verdi. Mühendislik ve Teknoloji Programları Akreditasyon Kurulu - ABET'ten de bahseden Taylan, İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünün ABET akreditasyon sürecindeki yaşadıklarını anlattı. Akredite laboratuvar olmanın avantajlarına değinen Taylan, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemlerinin üretimdeki önemine vurgu yaptı.

 

İlgiyle takip edilen konferansta akademik ve sektörel tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Doç. Dr. Nergül Taylan, konuşmasının sonunda öğrencilere, “Kendinizi istediğiniz ve sevdiğiniz alanlarda sürekli geliştirin ve bunlar için mücadele edin” tavsiyesinde bulundu. 22 Kasım 2017 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen konferans, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.