Üniversitemiz, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Yazma Eğitimleri kapsamında düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) eğitimlerine ev sahipliği yaptı.

 

Eğitimin açılışında konuşan BEBKA İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Neziha Parlakoğlu, bölgesel kalkınmaya destek vermek amacıyla her yıl girişimcilere önemli hibe destekleri sunan BEBKA’nın 7 yılda, 16 başlıkta, 294 projeye toplam 83 milyon TL hibe verdiğini söyledi. 2018 yılında, Sektörel Rekabetçiliğin Artırılması, Endüstriyel Simbiyoz ve Kırsalda Ekonomik Kalkınma ana başlıklarında toplam 16 milyon TL’lik destek sağlayacaklarını ifade eden Parlakoğlu, projelerin son başvuru tarihinin 22 Mart 2018 olduğunu hatırlattı.

 

2018 yılı mali destek programları hakkında genel bilgilendirme ile başlayan eğitim, proje döngüsü yönetiminin mantığı ile ilgili teorik bölümün ardından proje kayıtlarının yapıldığı KAYS sistemiyle ilgili uygulamalı eğitim ile sona erdi. Tüm gün süren eğitimler BEBKA Program Yönetimi Uzmanları Sabri Bayram ve Seher İleritürk tarafından verildi. 23 Ocak Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitime akademik ve idari personelimiz yoğun ilgi gösterdi.