TEZMAKSAN Makine San ve Tic. A.Ş. firmasının Müşteri İlişkileri Koordinatörü Yalçın Paslı, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörlüğü ve Makine ve Metal Teknolojileri Kulübü’nün (MAKMETEK) ortaklaşa düzenlediği etkinlikte “Torna ile Şekillenen Hayatlar” başlıklı bir konferans verdi. Küçük bir torna tezgahıyla başlayan ve yıllar içinde büyüyerek sektörün önde gelen sanayi kuruluşları haline gelen firmalardan örnekler vererek konuşmasına başlayan Paslı, girişimciliğin ve üretimin ülke ekonomisine katkılarını örneklerle anlattı.

 

Yalçın Paslı konferansta; Üniversiteden mezuniyet sonrasında nasıl bir iş hayatı bekliyor? Mezun olduktan sonra iş bulabilir miyiz? Hangi sektörlerde eleman ihtiyacı bulunuyor? İmalat sektöründe kariyer planlaması nasıl yapılır? Türkiye'nin dünya üretimindeki payı ve gelecek beklentileri nelerdir? Takım tezgâhlarının geçmişten günümüze gelişimi, dünyada ve Türkiye'de takım tezgâhları sektörüne genel bakış, Endüstri 4.0 ve gelecekte üretim süreçleri, havacılık sektörü uygulamaları, sektörlerden 5 eksen uygulamalarına kesim örnekleri ve imalat sektörünün sorunları konularında detaylı bilgiler paylaştı.

 

14 Mart 2018 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğin sonunda Yalçın Paslı’ya teşekkür eden Makine Müendisliği Bölüm Başkanı ve TTO Koordinatörü Prof. Dr. Harun Mindivan, kendisine Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi anı tabağı hediye etti.

 

Konferansın videosu için: https://youtu.be/9h_dL37WKxA