Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı koordinesinde Bilecik ilinde eğitim gören meslek lisesi ve lise öğrencilerine yönelik tanıtım programları düzenlendi. Bu programlar kapsamında Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrulgazi Lisesi, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bozüyük Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bozüyük Selahattin Şeker Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen personelimiz, Üniversitemizde verilen eğitim ve öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. 

 

Gerçekleştirilen bilgilendirme faaliyetlerinde; Üniversitemizdeki programların içeriklerinin yanı sıra; üniversite eğitiminin önemi, dikey geçişle lisans tamamlama, yatay geçişle program değiştirme, Üniversitemizin sahip olduğu laboratuvarlar, Üniversitemizden mezun olan öğrencilerin istihdam alanları, kariyer fırsatları, sektörlerinde başarılı olmuş isimlerden örnekler, Bilecik’te okumanın avantajları, Üniversitenin sunduğu sosyal, kültürel ve sportif imkânlar, öğrencilerin mezuniyet öncesi iş tecrübesi kazanmalarına olanak tanıyan 3+1 eğitim modeli, yurt dışında eğitim görmeyi sağlayan Erasmus ve Mevlana programları ile yurt içi öğrenci değişim programı Farabi hakkında detaylı bilgiler verildi. 

 

Tanıtım etkinliklerinde; Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sezer KUYUCU, Şube Müdürü Elif ASLAN ve Şube Müdürü Hüseyin GÜLER’in yanı sıra; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Arş. Gör. Saniye HAYDAROĞLU, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Arş. Gör. Zeynep KAYA, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden Arş. Gör. Alican ATAMAN, Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Programından Öğr. Gör. Mesut KAPLAN, Makine Programından Öğr. Gör. Onur Yiğit ÖZGER, Otomotiv Teknolojisi Programından Öğr. Gör. Ahmet MAVİ, Elektrik Programından Öğr. Gör. Metehan ÖNAL, Bilgisayar Programcılığı Programından Öğr. Gör. Mehmet ESER, Osmaneli Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programından Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin GÜMÜŞ, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programından Öğr. Gör. Yusuf Bahadır KAVAS, Dış Ticaret Programından Öğr. Gör. Fatma UZUNSES, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programından Öğr. Gör. Kamil GÜNEŞ, Pazaryeri Meslek Yüksekokulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programından Öğr. Gör. İbrahim PINARCI ve Öğr. Gör. Serpil ÖZDEMİR, Bozüyük Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Programından Öğr. Gör. Ömer Zahid KUBAT, Pazarlama Programından Öğr. Gör. Sevdenur KAPUSUZ, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programından Öğr. Gör. Vahdet ALTUNDAL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programından Öğr. Gör. Esra AYEŞ ASLAN ve Söğüt Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programından Öğr. Gör. Burçin BOZ öğrencilerle bir araya geldi.

 

Bu bağlamda Bilecik İl Merkezi ve Bozüyük İlçesindeki liselerdeki tanıtımlar tamamlanmış olup diğer ilçelerimizdeki ilgili liselerdeki tanıtım faaliyetleri de önümüzdeki haftalarda devam edecektir.