Bu yıl 20-21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Mezuniyet Törenimizin ilk günüde Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulundan mezun olan 1380 öğrencimiz kep atmanın mutluluğunu yaşadı. 

 

Gülümbe Kampüsünde yer alan stadyum alanında gerçekleştirilen törene Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Barosu Başkanı Av. Halime Aynur, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nurgül Özbay ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Cihan Darcan, akademisyenlerimiz, idari personelimiz, il müdürleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrencilerimizin değerli aileleri katıldı. 

 

Öğrencilerimizin oluşturduğu kortej yürüyüşüyle başlayan törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ni gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını söyledi. Öğrencilerine seslenen Rektör Taş, eğitimleri sonunda ülkesine ve milletine karşı sorumlu; iyi bir mesleki bilginin yanı sıra değer bilen, eleştirel düşünen, kalitenin farkına varacak vasıflara sahip bireyler olduklarını söyledi ve öğrencilerinden bununla yetinmemelerini istedi. “Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz” diyen Rektör Taş, gelişen dünyaya ayak uydurmanın sadece ve sadece kişilerin kendilerini geliştirmesiyle olacağını söyledi ve bu gelişimin hayat boyunca devam edeceğine dikkat çekti. Rektör Taş konuşmasında anne-babalara da teşekkür etti ve öğrencilerin yetişmesinde büyük emekleri olan hocalarımıza şükranlarını sundu. 

 

Törene katılan Bilecik Milletvekili Halil Eldemir de yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük zenginliğinin genç nüfusu olduğunu hatırlattı ve yeni mezun öğrencilerin üniversitede aldıkları eğitim ve sonrasında edinecekleri tecrübelerle ülkemizin hak ettiği yere gelmesinde büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti. Eldemir konuşmasının sonunda başta Rektör Taş olmak üzere tüm akademisyenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür etti ve öğrencilere hayat boyu başarılar diledi. 

 

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden törende; Üniversitemizin lisans birincisi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mustafa Şimşek’e, lisans ikincileri Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Nesrin Özdemir’e ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi Büşra Öztürk’e, Lisans üçüncüleri Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencisi Leyla Sümeyye Aydın’a ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Büşra Önder’e plaketleri Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş ve Milletvekili Halil Eldemir tarafından takdim edildi. 

 

Fakülte ve yüksekokullarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden tören, lisans birincisi Mustafa Şimşek’in mezuniyet kütüğüne dönem künyesini çakmasının ardından öğrencilerimizin kep atmalarıyla sona erdi. Törenin ardından Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerinden oluşan Tardis grubu törene katılanlara güzel bir konser verdi. 

 

 

Törenin fotoğrafları için: https://drive.google.com/open?id=1GnhE8vZv-YnxHopjvJzuHnlvPegmUmqU