Mühendislikte Kariyer Planlama ve Geliştirme dersinin bu yılki ikinci konuğu Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş oldu. Prof. Dr. Harun Mindivan’ın yürüttüğü ders kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Durmuş, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı ve değerli tavsiyelerde bulundu.

 

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Durmuş, 1996 yılında başladığı meslek hayatının Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne uzanan öyküsünü öğrencilerle paylaştı. Mesleki kariyerde başarılı olmak için çok çalışmanın yanı sıra inançlı olmanın da büyük önemi olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü, konuşmasına alanında başarılı olmuş önemli kişilerden örnekler vererek devam etti. Uluslararası alanda başarı kazanan isimlere örnek olarak  Nobel Kimya Ödülü sahibi biliminsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ı gösteren Durmuş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerinin de hayallerinin peşinden gittikleri takdirde ülkemizi başarıyla temsil edecek önemli birer biliminsanı olacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.

 

Üniversite yıllarının öğrencilerin kendilerini her alanda geliştirmeleri için bir fırsat olduğunun altını çizen Durmuş, bu süreçte öğrencilerin konferanslar, seminerler, spor müsabakaları ve geziler gibi faaliyetlere katılmasının kendilerini geliştirmeleri adına önemli olduğunu vurguladı. 27 Eylül 2017 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen konferans, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.