Sevgili öğrencilerimiz,

 

Ülkemizin yetkilileri tarafından gerçekleştirilen KORONA Virüsü Toplantısında tüm üniversiteler, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süre ile tatil edilmiştir.

 

Tatil kararı tüm öğrencilerimiz için geçerli olup; staj, 3+1 İş Yeri Uygulaması, Halk Sağlığı Hemşireliği, Çocuk Gelişimi Alan Uygulaması II, Okul Öncesi Uygulamaları II ve Özel Eğitimde Uygulama dersi ile işletme, kurum, hastane ve okullarda bulunan öğrencilerimiz ile Üniversitemizde kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışan öğrencilerimizi de kapsamaktadır.

 

Bu süreç içerisinde mevcut şartlarda uzaktan ya da online ders yapılmayacak olup ayrıca Arapça Zorunlu Hazırlık, İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık ve TÖMER Türkçe Hazırlık dersleri de yapılmayacaktır.

 

Lisansüstü Eğitim kapsamındaki Doktora Yeterlik Sınavları ile Tez Savunma Sınavlarının bu süre içerisinde yapılmamasına ve ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir.

 

Kredi Yurtlar Kurumu Yetkililerinden aldığımız bilgilere göre yurtlarda kalan öğrencilerimiz için yurtların kapatılması söz konusu değildir. İsteyen öğrencilerimiz yurtlarda kalmaya devam edebilirler.

 

Ülkemizin Yetkili Kurullarının yapacağı açıklamalar doğrultusundaki yeni düzenlemeler Üniversitemizin web sayfası ve resmi sosyal medya hesaplarından sizlerle paylaşılacaktır. Bu süreç içerisinde sükûnetle hareket edilmesi, tedbirli olunması ve Üniversitemizce paylaşılmayan haberlere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

 

Erasmus kapsamında yurt dışında bulunan öğrencilerimiz için alınan kararlara linkten ulaşabilirsiniz.

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü