Yaz okulu ders seçme işlemleri için Öğrenci Bilgi Sistemi 26 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat 09.00'da açılacaktır. Yaz okulunda kesin kayıt yapabilmeniz için 26–29 Temmuz 2021 tarihleri arasında ilk önce derssecme.bilecik.edu.tr internet adresinden derslerinizi seçip, ekranda belirtilen almak istediğiniz ders saati ücretini tahsilat rehberinde belirtilen şekilde yatırmanız gerekmektedir.

 

Not: Yaz okulunda dersler uzaktan öğretim yoluyla her ders saati için en az 20 en fazla 25 dakikalık canlı ders şeklinde yürütülecektir. Öğrenciler canlı dersleri takip edebilecekleri gibi sonradan videoları izleyebileceklerdir. Bu sebeple sadece bu dönem yaz okulu dönemi ile sınırlı kalmak şartıyla seçilen tüm dersler aynı gün ve saatte olsalar bile ders seçme işleminin tamamlanmasına sistem tarafından izin verilecektir.

 

Diğer Üniversite Öğrencilerinin Yaz Okulunda Üniversitemizden Ders Alabilmesi İçin

 

  • Diğer Üniversite öğrencileri öncelikle https://obs.bilecik.edu.tr/bilecik/basvuru/ogrencibasvuru.aspx  adresi üzerinden, 14 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 08.00 ile 29 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 12.00 saatleri arasında öğrenci bilgi sistemine misafir öğrenci kaydını yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra kayıt sırasında belirttikleri elektronik posta adreslerine gönderilen kullanıcı adı ve şifreyle http://derssecme.bilecik.edu.tr adresinden ders seçme işlemi yapacaklardır. Ders seçme işlemleri için bilgilendirme dokümanından faydalanabilirsiniz.

 

  • Üniversitemizde yaz okulu ders kaydı yaptıran diğer üniversite öğrencilerinin aldıkları ders ve notların kendi Üniversitelerinde kabul edilme veya edilmemesine ait yükümlülük tamamen öğrenciye aittir. Bu nedenle ders kaydı yaptırmadan önce Üniversitenizden olur almanız önemle duyurulur.

 

Yaz okulu kayıt duyurusuna ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu akademik takvimine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu ücretlerine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu ücretleri tahsilat rehberine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulu öğrenci ders seçme bilgi dokümanına ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Yaz okulunda açılması muhtemel derslerin listesine ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.