“Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” Üniversitemize ve İlimize Hayırlı Olsun
17 Kasım 2022 Perşembe
“Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” Üniversitemize ve İlimize Hayırlı Olsun

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde hizmet verecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması kararı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca uygun görüldü.

YÖK tarafından “Üniversiteniz bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması konusundaki teklifiniz 02/11/2022 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, söz konusu teklif uygun görülmüştür.” Şeklinde alınan kararla kurulacak olan merkezde;

  • Ağız ve diş sağlığı ile ilgili fakülte, enstitü ve yüksekokulların lisans, lisansüstü, doktora ve uzmanlık öğrencilerine uygulamalı eğitim ve öğretim imkânlarını sağlayarak, ağız ve diş sağlığı eğitiminin bütün alanlarında deneyim kazanmış sağlık personeli yetiştirmek, öğretim elemanları ile öğrencilere bilimsel araştırma yapma koşullarını hazırlayarak onların kendilerini geliştirmelerine ve bilime katkılarını sağlamak.
  • Çağın gereklilikleri doğrultusunda ihtiyaç ve beklentilere uygun, hasta haklarına saygılı, kaliteli ve modern bir teşhis ve tedavi hizmeti sunmak.
  • Diş hekimi ve uzman diş hekimi yetiştirilmesine katkı sağlamak gibi başlıca çalışmaların yanı sıra toplumun ağız ve diş sağlığı konusundaki bilgi, davranış ve eksikliklerini tespit edilerek bunların giderilmesine yönelik projeler geliştirilecek.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, alınan karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Beydemir, “Üniversitemizin günden güne büyümesi ve gelişmesi adına yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçları bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Kuracağımız Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi yalnızca üniversitemizdeki eğitim öğretim faaliyetlerine değil, ilimiz ve bölgemizdeki sağlık çalışmalarına da zemin ve olanak hazırlayacaktır. Üniversitemize, ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Galeri
...