Akademisyenlerimiz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde Yer Aldı
01 Kasım 2022 Salı
Akademisyenlerimiz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde Yer Aldı

Akademisyenlerimiz Stanford Üniversitesi tarafından her yıl açıklanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde yer aldılar. Stanford Üniversitesi tarafından yapılan ve 190 bini aşkın bilim insanının değerlendirmeye alındığı “Updated Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators” başlıklı çalışmada nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı ve atıf alan makale sayısı gibi kriterler ele alındı.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi “Kariyer Boyu Etki” ve “2021 Etki Sıralaması” olarak iki kategoride listelenirken Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Mühendislik Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Arslan ve Doç. Dr. Mesut Işık ile Tıp Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Çağlayan akademik çalışmalarıyla listede yer aldı. Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversitemizde yapılan bilimsel çalışmalardan ve bu çalışmaların sonuçlarından memnuniyetini ifade etti. Beydemir, “Üniversitemizde yapılan her türlü bilimsel çalışmayı maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Bilimsel Araştırma Proje desteklerimizi ciddi oranda artırdık. Önümüzdeki süreçte üniversitemizin adının daha sık ve daha nitelikli anılacağına inanıyor, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesine girmeye hak kazanan hocalarımı tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Biz de Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ailesi olarak değerli hocalarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Galeri
...