Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Üniversitemizin 10. yıl etkinlikleri kapsamında “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” konulu bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak,  alanında kendini kanıtlamış bir isim olan Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün katıldı.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Sağlık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Fadime Özdemir Koçak, çocuk yetiştirmenin zor ve emek isteyen bir süreç olduğunu söyledi. İnsanların kişiliklerinin çok büyük oranda 0-6 yaş arasında şekillendiğinin altını çizen Özdemir, “Buradan mezun olan öğrencilerimize çocuklarımızı emanet edeceğiz. Öğrencilerime her ders söylüyorum, kendi çocuğunuz gibi düşünün, o çocuklara vereceğiniz her şey hayatlarını etkileyecek. Bu sorumlulukla hareket edin ve pozitif olun.” ifadelerini kullandı. Özdemir ayrıca 10. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konferansların öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu söyledi ve öğrencilere bu konferansları en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye etti.

 

Açılış konuşmasının ardından Çocuk Gelişimi Uzmanı Emine Ergün’ün konferansı başladı. Ergün, öğrencilere anne-baba danışmanlığı, gebelik danışmanlığı, konuşma terapisi ve kreş danışmanlığı gibi mesleki konularda bilgiler verdi. 13 Mart 2017 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen etkinlik sonunda öğrenciler merak ettikleri konuları Emine Ergün’e sorma fırsatı yakaladılar.