Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA’nın Genel Sekreteri İsmail Gerim, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Prof. Dr. Harun Mindivan tarafından yürütülen ve öğrencileri sektörün önde gelen isimleriyle bir araya getiren Mühendislikte Kariyer Planlama ve Geliştirme dersi kapsamında Bilecik’e gelen Gerim, konuşmasına kendisini ve kişisel kariyer yolculuğunu anlatarak başladı.

 

BEBKA’nın kurulma nedenlerini ve kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği çalışmaları öğrencilerle paylaşan Gerim, Ajansın teşkilat yapısını, faaliyet alanlarını, odak noktalarını ve bölge plan çalışmalarını öğrencilere aktardı. Konuşmasında, iş sağlığı ve güvenliği konusuna değinen Gerim, iş kazalarından örnekler verdi ve öğrencilere kendilerini bu konuda geliştirmelerini tavsiye etti. Ülkemizin girişimcilik konusunda yetersiz kaldığını söyleyen BEBKA Genel Sekreteri, öğrencilere girişimci olmanın ve yeni fikirler üretmenin öneminden bahsetti ve devletin girişimcilere sunduğu destekler hakkında bilgi verdi.

 

“Her şeyin temelinde iletişim yatıyor” diyen Gerim, öğrencilerin ikili ilişkilerinin iyi olması gerektiğini söyledi ve mümkün olduğunca fazla fuar, seminer ve konferans benzeri etkinliklere katılmalarını tavsiye etti. Konuşmasının sonunda, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerine proje hazırlama dersi vermek üzere Prof. Dr. Harun Mindivan ile birlikte çalışma yürüttüklerinin bilgisini veren İsmail Gerim, bu projeyi en kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade etti. 18 Ekim 2017 tarihinde Mühendislik Fakültesinde gerçekleşen konferans, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.