29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Bilecik Edebali Stadı’nda düzenlenen törene Üniversitemiz personeli ve öğrencileri geniş katılım sağladı. Saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket eden kortej, marşlar söyleyerek Edebali Stadı’na geldi. Stattaki program, Vali Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın halkı selamlamasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1933 tarihinde Ankara Hipodromu’nda okuduğu 10. Yıl Nutku’ndan bir bölümün dinlenmesinin ardından, program Vali Büyükakın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Cumhuriyet’e Saygı Gençlik Koşusu, şiirlerin okunması, uluslararası alanda başarı kazanmış sporculara ödüllerinin verilmesi, halk oyunu gösterileri ve 2. Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando Takımı’nın konseriyle süren kutlama programı, kortej geçişinin ardından sona erdi.

 

Cumhuriyet Bayramı resmi törenine Üniversitemizi temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay katıldı. Kutlamalara Genel Sekreter Doç. Dr. Cihan Darcan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Atıl Taşer, çok sayıda akademik ve idari personelimiz ve aileleri ile Üniversitemiz öğrenci kulüpleri katıldı.