Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstris A.Ş. İdari ve Mali İşler Müdürü Metin Gül Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Mesleğinde başarılı olmuş örnek isimleri ve sektörlerinin önde gelen kuruluşlarından temsilcileri öğrencilerle buluşturan “Mühendislikte Kariyer Planlama ve Geliştirme” dersi kapsamında bir seminer veren Gül, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

 

Söyleşi havasında geçen seminere Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstris A.Ş.’yi tanıtarak başlayan Gül; kişisel gelişim ve ileriye dönük hedefler, meslek hayatında makine mühendisliği, azot gazının gıda sektöründeki yeri, mesleki alanda doküman okumanın faydaları, teknolojik üretimde yeterlilik, Türkiye’de Ar-Ge yatırımları ve mühendislik açısından önemi, LPG üretim prosesi, yüksek katma değerli ürün üretimi, dünya kaynaklarının doğru kullanımı, gelecekteki sektörler ve iletişim teknolojisi, iş hayatında iletişim, Türkiye’de revaçta olan meslekler, mesleki alanda zorunlu staj ve isteğe bağlı staj, iş başvurusu yaparken dikkat edilecek hususlar, çalışma hayatında işe uyum süreci, iş hayatında dil bilmenin önemi ve işe alımlarda üniversitedeki eğitimin önemi konularında bilgiler verdi.

 

7 Mart 2018 tarihinde Mühendislik Fakültesinde gerçekleşen seminerin sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Metin Gül; “İşiniz hayatta elde ettiğiniz başarıyı, göreviniz ise değerinizi belirler.” sözüyle semineri sonlandırdı.