Çevreci Üniversite: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
13 Ocak 2023 Cuma
Çevreci Üniversite: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Üniversitemiz Sıfır Atık Koordinatörlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda üniversitemiz merkez yerleşkesinin akabinde tüm ilçe kampüslerimiz ve Gölpark Misafirhanemizde sıfır atık çalışmaları tamamlandı. Bilecik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne yapılan başvuru sonucunda tüm yerleşkelerimiz temel seviye sıfır atık belgesi almaya hak kazandı.

Düzenlenen sıfır atık belgeleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sn. Mustafa Budak ve ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Sn. Adnan Kolaç tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e sunuldu. Ayrıca Bilecik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma Teknolojileri Bölümünde ders uygulamalarında kullanılmak üzere 1 adet baca gazı ölçüm cihazı hibe edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir yapılan çevresel çalışmalar ve yatırımlarla üniversitemizin gelişiminin sürdürülebilir boyuta yayıldığını belirterek sadece akademik yönden değil çevresel açıdan da ilimize ve ülkemize örnek teşkil edecek çalışmalar yapıldığını belirtti. Rektörümüz Beydemir “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne üniversitemizin çevresel çalışmalarına ve eğitime verdiği destekler için ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Galeri
...
...
...
...