Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Üniversitemiz Modern Yemekhanesine Kavuşuyor
28 Kasım 2022 Pazartesi
Üniversitemiz Modern Yemekhanesine Kavuşuyor

Üniversitemizin önemli ihtiyaçlarından biri olan modern yemekhanemizin yapımına başlanıyor. Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığınca hazırlanan ve ihalesi 24 Ekim Pazartesi günü yapılan proje ile kampüsümüz içerisinde 1736 m² alanda dağınık halde ve yemekhane altyapısı ile inşa edilmemiş alanlar yerine toplam 5887 m² alanda ve tek çatı altında bir yemekhane yapılacak.

650 gün iş süresi ile 1 Eylül 2024 tarihinde hizmete açılması öngörülen yemekhane projesi, Kamu İhale Kurumu Kamu İhale Mevzuatınca ihale edilerek üniversitemizin önemli bir ihtiyacına kalıcı ve akılcı bir çözüm üretmiş oldu.

 

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, yemekhane projesi ile öğrencilerimize daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yemek hizmeti sağlanacağını belirtti. Rektörümüz Beydemir, “Üniversitemiz günden güne büyüyor. Gerek öğrenci sayımızın 20 binler seviyesine çıkması gerek de personel sayımızın artması mevcut yemekhane hizmetlerini revize etmemizi gerekli kıldı. Halihazırda 972 olan oturum kapasitemizi proje tamamlandığında 1972 oturum kapasitesine çıkartmış olacağız. Aynı zamanda kampüsümüzde dağınık halde bulunan ve yemekhane hizmeti için gerekli altyapıya sahip olmayan alanları tek çatı altında toplayarak öğrencilerimize ve personelimize daha modern, daha steril ve daha düzenli bir yemek hizmeti sağlamış olacağız. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yeni yemekhanemizin üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Galeri
...
...
...
...
...