Üniversitemizde Elektronik Diploma Dönemi Başladı
02 Ocak 2023 Pazartesi
Üniversitemizde Elektronik Diploma Dönemi Başladı

Dijital değişim ve dönüşüm, her geçen gün kamu kurum ve kuruluşları ile her ölçekten işletmeler için bir tercih olmaktan çıkıp, zorunluluk haline geliyor. Bu dijital değişim ve dönüşüm sürecinin bir parçası olarak Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile mezun olan öğrencilerimize e-İmzalı Diplomaları verilmeye başlandı.

 

Diplomalarımız Artık Daha Güvenli

 Teknolojik gelişmeleri takip eden ve zamandan tasarruf etmeyi önceleyen üniversitemiz, Öğrenci Bilgi Sistemi ve Elektronik Bilgi Yönetim Sistemini entegre ederek elektronik ortam üzerinden imza işlemleri tamamlanarak tamamen kendi öz kaynakları ile işletilen Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden hazırlanan diplomaları en kısa zamanda mezun öğrencilerimize teslim etmeye başladı. Başlatılan süreç ile bir eğitim-öğretim yılında mezun edilen yaklaşık 3000-3500 öğrencimizin diploma işlemleri elektronik ortamdan hızlı ve güvenli bir şekilde verilmeye başladı.

Teknolojik gelişmeleri her zaman yakından takip ettiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir "Elektronik imzalı diploma uygulamasının hayata geçirilmesiyle birlikte mezunlarımız artık çok kısa sürede e-imzalı diplomalarını alabiliyorlar." ifadelerini kullandı.

Beydemir, “Verdiğimiz diplomaların üzerinde doğrulama kodu, diplomanın veriliş tarihi ve diplomanın sayısı bulunmaktadır. Herhangi bir kurum veya kişi diploma üzerindeki doğrulama kodunu e-Devlet üzerinden sorgulayarak diploma hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Doğrulama kodu ile sahte diploma olayı da tamamen önlenmiş olacaktır. Güvenli ve hızlı diploma üreten bu e-İmzalı Diploma uygulamasını başlatan öncü üniversiteler arasındayız.” şeklinde konuştu.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mezunlar ve Belgeler Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı İdari Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Yazılım Teknolojileri Şube Müdürlüğünün yaklaşık bir yıl süren ortak çalışmaları ile diploma süreçleri daha hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanacaktır.

Galeri
...
...
...