Üniversitemizden Katılımcılara TEKNOFEST İçin Büyük Destek
15 Haziran 2023 Perşembe
Üniversitemizden Katılımcılara TEKNOFEST İçin Büyük Destek

Üniversitemiz, öğrencilerimize 2024 TEKNOFEST başvuruları için 100 bin TL’ye kadar maddi destek sağlayacak. “Takımını Kur, Projeni Belirle, Üniversiteni Teknofest’te Temsil Et!” sloganı ile hayata geçecek olan destek projesi kapsamında uygun görülen projeler üniversitemiz tarafından desteklenecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, ilgili desteklerin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında açıklanacak olan destek duyurusu ile başlayacağını belirtti. Beydemir, “Ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin TEKNOFEST projelerini üniversite olarak destekleyeceğiz. TEKNOFEST İcra Kurulu Üyelerini üniversitemize davet ederek yüz yüze ya da çevrimiçi olarak tanıtım söyleşileri düzenleyeceğiz. 2024 TEKNOFEST’te üniversitemizi en iyi şekilde temsil edip ülkemiz geleceğine öncülük edecek projeleri 100 bin Liraya kadar destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Atölye Desteği Sağlanacak

Öğrencilerin proje başvurularının değerlendirilmesi için bir “TEKNOFEST Değerlendirme Komisyonu” oluşturulacağını belirten Rektörümüz Beydemir, Komisyonda Ar-Ge’den sorumlu Rektör Yardımcısı, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü, Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Koordinatörü ve alanında uzman akademisyenlerin yer alacağını ifade etti. Beydemir, “Proje başvurusu geçer not alan projede prototip üretimi gibi proje çıktısının oluşturulabilmesi için belgelendirilmesi kaydı ile destek verilecektir. Ayrıca öğrencilerin çalışmalarını üniversite ortamında gerçekleştirebilmesi için atölye desteği de verilecektir.” şeklinde konuştu

Galeri
...