Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Üniversitemizin Gurur Günü
27 Şubat 2024 Salı
Üniversitemizin Gurur Günü

Üniversitemizde dördüncüsünü düzenlediğimiz “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” coşkulu bir kalabalık ve büyük bir heyecanla yapıldı. 27 Şubat Salı günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen törene Bilecik Valisi Sayın Şefik Aygöl, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İl Jandarma Komutanı Ferdi Erbakıcı, İl Emniyet Müdürü Beyti Kalaycı, il protokolü, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı akademisyenlerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Üniversitemizin son 4 yılını kapsayan çalışmalarını anlattığı bir sunum yaptı.

Yakın zamanda kaybettiğimiz ve vefatıyla derin üzüntü duyduğumuz değerli iş insanı Doğan Zaimoğlu’nun eşi ve kızına plaket takdimi de yapılan törende, marifetin iltifata tabi olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir konuşmalarına şöyle devam etti:

“Kurumsal hafıza, kurumsal kültür, istişare, oy birliği ve el birliği ile gerçekleştirdiğimiz projelerimizin tamamı önümüzdeki süreçte Üniversitemizi daha da ileriye taşıyacaktır. İnanıyorum ki Üniversitemiz her geçen gün nitelikli ve liyakatli bu yükselişini sürdürecek ve çok da uzak olmayan bir gelecekte uluslararası standartlara sahip, ülkemizin öncü üniversitelerinden olma gayretinde muvaffak olacaktır.”

Bilecik Valisi Sayın Aygöl de planlaması yapılmış, gelişim alanları düşünülmüş ve dünya üniversiteleri ile yarışabilecek bir vizyonla üniversitenin varlığını gördüğünde büyük gurur duyduğunu belirterek, "Üniversitenin niteliğini kente kazandırmamız gerekiyor. Nüfusu sadece sayısal artırmak değil nitelikli artırmamız lazım." şeklinde konuştu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda 2023 yılında bir üst akademik unvana atanmayı hak eden 23 Profesör, 31 Doçent, 46 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 100 akademisyenimiz cübbelerini giydi. Cübbe giyen hocalarımızın yanı sıra Q1 ve Q2 yayın sayıları en yüksek olan, en fazla akademik teşvik puanına sahip olan ve dış kaynaklı yüksek bütçeli Ar-Ge proje yürütücüleri olan akademisyenlerimize ödül takdimi yapıldı.

Programın sonunda 26-27 Ekim 2023 tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde ikincisini düzenlediğimiz Bilim Şenliği Düzenleme Kurulu Üyelerine Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...