742. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenliklerine Katıldık
08 Eylül 2023 Cuma
742. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenliklerine Katıldık

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Cenk Karakurt, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bulunduğu Söğüt ilçesinde anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen “742. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri” törenlerine katıldı. Düzenlenen törenlerde Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Karakurt’a Söğüt Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Zeytin eşlik etti.

Bu yıl 742'ncisi düzenlenen anma etkinliklerinin ilk gününde, Ertuğrul Gazi Türbesi önünde alp üniformalı askerlerin "saygı nöbeti" değişiminin ardından Bilecik Valisi Sayın Şefik Aygöl, il ve ilçe protokolü tarafından türbe ziyareti yapılarak dua edildi. Sonrasında Türk Büyükleri Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla devam eden törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşmasında; Osmanlı'nın, genç ve büyük Türkiye Cumhuriyeti'ne rehberlik ettiğini dile getiren Bilecik Valisi Sayın Aygöl, "Bu koca çınarın yöneticisi olarak bizler ecdadımızla ne kadar onur duysak azdır. Bizlerin en önemli vazifesi de bu kutsal emanete en iyi şekilde sahip çıkmak ve geleceğimiz olan yavrularımıza bunu en iyi şekilde aktarmaktır." diye konuştu.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...