Akademik Açılış Törenimiz Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı
27 Ekim 2022 Perşembe
Akademik Açılış Törenimiz Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılış Törenimiz Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen coşkulu bir programla yapıldı. 27 Ekim Perşembe günü Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya’nın “Türk İdare Teşkilatında Kırsal Alanda Yerel Hizmet Sunan Kurumların Yeri VE TR 41 Bölgesinde Bilecik” başlıklı ilk dersiyle gerçekleşen törene Bilecik İl Protokolü, akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Anadolu Klarnetli Beşlisi’nin Klasik Türk Müziği dinletisi ile başlayan törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Üniversitemizin adını aldığı Şeyh Edebali Hazretlerinin “Kişinin gücü günün birinde tükenir ama bilgi yaşar.” sözüne vurgu yaparak “Bugün düzenlediğimiz törenle bilginin yaşayacağı bir eğitim dönemini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. Üniversitemizde yapılan akademik çalışmalara yönelik bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Beydemir, “Bilimsel Araştırma Projelerine aktardığımız maddi kaynak oranında her geçen yıl bir önceki döneme göre belirgin bir artış sağlamaktayız. Bu noktada sizlerle bazı sayısal verileri paylaşmak istiyorum. Web Of Science verilerine göre 2019 yılında 151 olan makale sayımız pandemi koşullarına rağmen 2020 yılında 202; 2021 yılında ise 255’e yükselmiştir. Yine aynı verileri dikkate aldığımızda 2019 yılında 837 olan atıf sayımız 2020 yılında 1303; 2021 yılında ise 2152 olarak kayda geçerek büyük bir artış gerçekleştirmiştir. 2022 yılı verileri ise bu artışın düzenli olarak devam edeceğini göstermektedir. Üniversitemizde yapılan her türlü bilimsel çalışmayı ve sonuçlarını gerek mahalli gerekse ulusal bazda kamuoyu ile paylaşıyor ve toplumsal yaşama katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Stanford Üniversitesi tarafından yayınlanan Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde yer alan Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Oğuz Arslan ve Doç. Dr. Mesut Işık ile Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cüneyt Çağlayan’a plaketlerini Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir takdim ederken, aynı listede yer alan Rektörümüz Beydemir’e ise plaketini Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya takdim etti.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...