Kütüphanemiz İkinci Eviniz
13 Mart 2023 Pazartesi
Kütüphanemiz İkinci Eviniz

Kütüphane ve Bilgi Merkezimizin tüm olanaklarını, ilimize deprem bölgesinden gelen üniversite öğrencilerinin kullanımına açıyoruz. Kahramanmaraş ve çevresinde yaşanan deprem felaketi sonrası ilimize gelen üniversite öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde aksaklık yaşanmaması adına Kütüphane ve Bilgi Merkezimizin tüm imkanlarını öğrencilerin hizmetine sunuyoruz.

 

7/24 Hizmet Vereceğiz

Ulusal ve uluslararası 70 bine yakın basılı eserimizin yanı sıra, 7/24 Salonumuzu, İnternet Merkezimizi ve eduroam bağlantımızı da öğrencilerin kullanımına açıyoruz. Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, başlatılan proje ile kentimize gelen öğrencilerin eğitimlerinin sürekliliğinin sağlanacağını vurguladı.

Beydemir, “Bir eğitim kurumu olarak, şehrimize göç etmek zorunda kalan öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması en büyük amacımızdır. Kütüphane ve Bilgi Merkezimizdeki mevcut kaynaklarımızın tamamını ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizin kullanımına açıyoruz. Öğrencilerimiz yalnızca basılı kaynaklarımızdan değil, İnternet Merkezi ve 7/24 Salonumuzdan da faydalanabileceklerdir. Kendi bilgisayarı olan öğrencilerimiz için internet; bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz içinse hem bilgisayar hem de internet imkânı sağlayacağız. Öğrencilerimize ayrıca çay-kahve ikramında bulunup onların kendilerini ikinci evlerinde hissetmelerini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Tüm Üniversite Öğrencilerini Bekliyoruz

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, ilimizde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin “Kütüphanemiz İkinci Eviniz” projesinden faydalanabileceğini belirtti. Beydemir, “Hayata geçirdiğimiz proje kapsamında kütüphanemizi deprem bölgesinden ilimize gelen üniversite öğrencileri başta olmak üzere uzaktan eğitim alan tüm üniversite öğrencilerinin istifadesine açıyoruz. Gerek basılı kaynaklar gerekse internet olanaklarından faydalanmak isteyen tüm üniversite öğrencilerimizi kütüphanemize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Galeri
...
...
...
...
...
...