Personel ve Öğrencilerimiz Arama Kurtarma Çalışmalarında
08 Şubat 2023 Çarşamba
Personel ve Öğrencilerimiz Arama Kurtarma Çalışmalarında

Üniversitemizde görev yapan ve arama kurtarma eğitimi almış olan personellerimiz deprem bölgesinde gerçekleşen arama kurtarma çalışmalarına katıldılar. Üniversitemiz personellerinden Necmi Güven ile Mustafa Ersoy Bilecik Edebali Arama Kurtarma (EDAK), Ali Ermağan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Mustafa Korkusuz Beşir Derneği bünyesinde yapılan çalışmalara katıldı. Depremde yıkılan Hatay Özhavare Otel enkazından 17 vatandaşımızı canlı olarak kurtaran ekibimiz bölgedeki diğer arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaya devam etmektedir.

Ayrıca BŞEÜ Anda Arama Kurtarma Topluluğu üyesi olan öğrencilerimizden Kübra Yıldırım ile Elif Aydın Gaziantep’te, Ayfer Mete ile Elif Damla Özcan Kahramanmaraş’ta ve Ahmet Melih Ünlü ise Hatay’da devam eden arama kurtarma çalışmalarında görev almışlardır.

Öğrencilerimize, personelimize ve bölgede yapılan arama kurtarma çalışmalarına katılan herkese kolaylıklar diliyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Galeri
...