Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
THE Asya Ödülleri Sahiplerini Buldu
08 Mayıs 2024 Çarşamba
THE Asya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Londra merkezli uluslararası derecelendirme platformu Times Higher Education (THE) tarafından verilen THE Awards Asia 2024'ün sonuçları 29 Nisan 2024 günü Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da, kraliçe Raja Zarith Sofiah'ın katıldığı törenle açıklandı. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir katıldı.

Üniversitemiz, THE tarafından 2019 yılından beri geleneksel olarak gerçekleştirilen THE Asya Ödülleri’ne Türkiye’de ilk ve tek olan Endüstriyel Sürdürülebilirlik Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans programımızın faaliyetleriyle yapmış olduğu başvuru neticesinde, “Çevre Liderliğine Üstün Katkı” kategorisinde 600 üniversite arasından finale kalma başarısı göstermişti. 

Uluslararasılaşmada kalite ve niteliğe önem veren Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle olan iş birliklerini geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Ödül töreni için Malezya’ya giden Rektör Beydemir, başkent Kuala Lumpur’da üniversitelerle yapılabilecek iş birlikleri hakkında önemli görüşmeler yaptı. Bu kapsamda Management & Science University Rektörü Profesör Tan Sri Dato' Wira Dr. Mohd Shukri Ab Yajid ile yapılan görüşmeler neticesinde iki üniversite arasında öğrenci ve öğretim üyesi hareketliliği, araştırma projeleri yürütülmesi gibi pek çok alanı kapsayan bir protokol imzalandı.

Galeri
...
...
...
...
...
...