Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Temel Atma Töreni Yapıldı
29 Aralık 2022 Perşembe
Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Temel Atma Töreni Yapıldı

Üniversitemiz, Osmaneli Belediyesi ve ilimizdeki hayırsever iş insanları ortaklığında inşa edilecek olan Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Temel Atma Töreni yapıldı. Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya, Milletvekili Selim Yağcı, il protokolü, proje ortağı hayırsever iş insanları ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören 28 Aralık Çarşamba günü yapıldı.Tıp Fakültesi, Fen Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi gibi deneysel çalışan birimlerin yararlanacağı laboratuvarın temel atma töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, yapılan iş birliklerinin önemine vurgu yaparak Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve hayırsever iş insanlarına teşekkür etti.

Beydemir, “Haziran 2020’de kurduğumuz Tıp Fakültemizin, 2 yıl gibi kısa bir sürede bu seviyeye gelmiş olması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bilindiği üzere Sakarya Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde öğrencilerimizin eğitimlerine geçtiğimiz yıl başlamalarını sağladık. Yaptığımız çalışmalar ve yine ilimizin iş insanlarının desteği ile bu eğitim – öğretim döneminde Tıp Fakültesi öğrencilerimizin kendi fakültelerinde eğitimlerine devam etmelerini sağladık. Bugün burada temelini atacağımız laboratuvarımızla da özellikle Tıp Fakültemiz, Diş Hekimliği Fakültemiz ve Fen Fakültemiz gibi deneysel çalışan birimlerimizi bir adım daha ileriye taşımış olacağız.” ifadelerini kullandı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “400 m² kapalı alan üzerine inşa edilecek laboratuvarımız, özellikle akademisyenlerimizin bilimsel çalışmalarına ve öğrencilerimizin eğitimlerine büyük katkı sağlayacaktır. 2023 Mart ayı içerisinde hizmete açmayı planladığımız bu tesis, ülkemizin sağlık ihtiyacına yerli ve milli çözümler bulunmasında, AR-GE faaliyetlerimizdeki kalitenin yükselmesinde önemli bir misyon üstlenecektir.” şeklinde konuştu.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...